Skip to content
Yazı Renkleri
Arzu Polat Evlendi
ImageHayat boyu birlikte ilerlemeye karar verdiğiniz yolda, güneş hep önünüzde olsun ki gölgeler ardınızda kalsın. Bir ömür boyu mutluluklar...
 
Rıza Polatîn Vefatı

Rıza Polat Berlin de Allah'ın rahmetine kavuşmuştur. Mekanı cennet ruhu şad olsun.

 
Şükran Seferoğlu'nun Vefatı

Şükran Seferoğlu, İzmir'de vefat etmiştir. Mekanı cennet ruhu şad olsun.


 
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Derneğimiz arrow Denetim Kurulu Raporları
Denetim Kurulu Raporları
 

03.08.2010 Tarihinde Yapılan Olağan Genel Kurula Sunuldu
 

Saygıdeğer genel kurul üyeleri,
 

Denetleme kurulumuz tüzüğümüzün 13. maddesi ve mevzuat hükümleri gereğince derneğimizde gerekli denetimleri yapmış ve denetim sonucu düzenlenen bu raporun genel kurula sunulmasını kararlaştırmıştır.

  • Derneğimizin üye kayıt defteri üzerinde yapılan incelemede 05.08.2007- 27.08.2010 tarihleri arasında 191 üye kaydedildiği görülmüştür.
 
  • Ne var ki tüzüğümüze göre üyelerin kayıt sırasında vermeleri zorunlu kimlik bildirim evraklarının eksik olduğu görülmüştür.
 
  • Gelen- giden evrak defteri usulüne göre tutulmaktadır.
 
  • Derneğin banka cüzdanları üzerinde yapılan incelemede 27 Temmuz 2010 tarihi itibariyle Varto Ziraat Bankası’nda toplam 11.576 Tl 59 kuruş olduğu görülmüştür.
 
  • Dernek kasası üzerinde yaptığı habersiz sayımda nakit para bulunamamıştır.
 Gelir-gider defteri üzerinde yapılan incelemelerde tespit edilen hususlar şöyledir: 
  • Faturalar deftere geçirilirken defter Kayıtları ile irtibat kurulmaktadır.
 
  • Tüm giderlerin kayıtlarının belgeleri mevcuttur.
 
  • Gelir makbuzları üzerindeki incelemelerde aidat ve bağışlar toplam olarak 45.496 TL. 21 kuruş tahsilat bulunduğu belirlenmiştir.
 
  • Bu dönemde 31.034 TL. 12 kuruş gider olduğu fatura ve fişler (yazarkasa fişleri) ve üzerinde yapılan incelemede görülmüştür.
 Ancak derneğimizin 2010 yaz etkinlikleri devam ettiğinden 2010 yılına ait gider belgelerinin tam olarak işlenmediği görülmüştür. Sonuç olarak, denetimimizin sonucunda yönetim kurulunun, köye su getirilmesi, arkların açılması ve mezarlığın düzenlenmesinde başarılı çalışmalar yaptığı kanaatine varılmıştır. Bu çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ederiz. Raporu bilgilerinize sunarken genel kurulumuza çalışmalarında başarılar diler, hepinize saygılar sunarız.    


Denetim Kurulu Başkan
 

Tekin KOCADAĞ
.................................................................................................................................................................ÇOBANDAĞI KÖYÜ KALKINDIRMA VE GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİ
 

01/12/2008-15/12/2009 Dönemine Ait
  

DENETLEME KURULU RAPORU
(İç Denetim Raporu)  

Denetleme kurulu olarak yönetim kurulunun 01/12/2008-15/12/2009 dönemi faaliyetlerini inceledik. Yönetim kurulumuzun bütün faaliyet ve işlemlerini dernekler kanunu, dernekler yönetmenliği ve derneğimizin tüzüğüne uygun olarak yaptıklarını müşahede ettik.
Buna göre; 

Derneğimize yapılan her türlü yardımın alındı belgesi karşılığında yetkili üyelerce kabul edilerek, bütün ödemelerinde fatura mükabilinde yönetim kurulu kararıyla yapıldığı,
 

Gelen ve giden evrak defterinin düzgün olarak tutulup giden yazıların bir nüshasının saklanarak gelen evraklarında deftere kaydedilerek arşivlendiği ve zamanında cevabi yazılarının yazıldığı,
 

İşletme Defterine alındı belgeleri ile faturaları düzgün olarak kaydedildiği,
 Ayrıca derneğin diğer defterleri olan Karar,Demirbaş,Alındı Belgesi Kayıt ve Üye Kayıt defterinin düzgün bir şekilde tutulduğunu, 

Derneğimizin üye kayıt defteri üzerinde yapılan incelemede belirtilen tarihler arasında 196 üye kaydının mevcut olduğu görülmüştür.
 

Kullanılan bütün defterlerin   İl Dernekler Müdürlüğünden tasdikli olduğu,
 Bu Dönem içinde; 

YEKÜN GELİR = 20.444,59 TL     YEKÜN GİDER : 9.613,00 TL
 

                           
                                         BANKA    :10.831,59 
  TL                                                       
                                                                        
                                                                        KASA   :  0,00 TL

YEKÜN GELİR = 20.444,59 TL               YEKÜN GİDER  =  20.444,59 TL
 

BANKA DÖVİZ HESABI : 25 E    BANKA DÖVİZ HESABI : 25 E    
               
                  
Denetim sırasında yolsuzluk veya suç unsuru taşıyan bir fiil görülmemiştir. Kanunun 8 ve tüzüğümüzün 13’ncü maddesi istinaden hazırlanan ve denetim sonuçlarını gösteren iş bu raporun, gerekli işlemlerin yapılması teminen Yönetim Kuruluna sunulması, oy birliği ile kararlaştırılmıştır. 


Denetim Kurulu Başkanı
                    Üye                                            Üye
 

Tekin KOCADAĞ                     Orhan KOCADAĞ                         Ali KOCADAĞ
 
 

Duyurular

Rıza Polat'ın Vefatı

Rıza Polat 21.04.2019 tarihinde Berlinde vefat etmiştir. Cenazesi 26.04.2019 tarihin de Buca Kuruçeşme Cemevi'nden alınarak Kaynaklar mezarlığında defnedilecektir.

ÇOBDER

Kümriye Kocadağ'ın Vefatı DUYRULUR

Kumriye Kocadağ  Allah'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi yarın 08.05.2017 tarihinde Çobandağı(Gestemerde) köyünde defin edilecektir Mekanı cennet ruhu şad olsun.

 

ÇobDerZiyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
Hüseyin POLAT
Mübarek Kurban Bayramını sevdiklerinizle
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi